Mājas | Dabas aizsardzība | Balsojiet par planētu Zeme!
Šobrīd tiešsaitē ir 51 viesi 
Balsojiet par planētu Zeme! Drukāt E-pasts:
Vide - Dabas aizsardzība

Zemes stunda 2009 - Balsojiet par planētu Zeme!

Zemes stunda - tik vienkārši kā nospiest elektrības slēdzi!

2009.gada 28. martā plkst. 20:30 Pasaules Dabas Fonds rīko akciju Zemes stunda, kuras laikā katrs ir aicināts uz vienu stundu izslēgt apgaismojumu, lai simboliski pievērstu uzmanību klimata pārmaiņām un demonstrētu vienotu nostāju Kopenhāgenas ANO galotņu tikšanās dalībniekiem, kuri 2009.gada beigās lems par jaunu globālo vienošanos klimata pārmaiņu jautājumos.

{jcomments on}
Jau 377 pilsētas 64 pasaules valstīs apņēmušās atbalstīt Pasaules Dabas Fonda rīkoto akciju Zemes stunda. Simboliskā akcija, kurā kopumā cerēts iesaistīt vairāk kā miljardu cilvēku ap 1000 pilsētās visā pasaulē, aicina ikvienu cilvēku, uzņēmēju un pašvaldību izslēgt apgaismojumu un elektroierīces, tādējādi simboliski parādot mūsu iespējas apturēt klimata pārmaiņas.

Šobrīd pilsētu skaits, kas apstiprinājušas dalību akcijā, ir pārsniedzis Zemes stundas organizatoru ambiciozo mērķi. Zināms, ka Zemes stundā piedalīsies 1189 pilsētas no 80 pasaules valstīm plānoto 1000 pilsētu vietā.

Katru dienu pilsētu skaits turpina pieaugt. Līdzās tādām pilsētām kā Londona, Roma, Lasvegasa un Sidneja arī Rīga, Preiļi, Jelgava, Dobele, Saldus, Aizkraukle, Ventspils, Limbaži, Cēsis un Valka ir unikālā pasākuma norises vietas.

Pasaules Dabas fonda direktors Uģis Rotbergs atzinīgi novērtē Latvijas pašvaldību atsaucību, norādot uz nepieciešamību atbildīgi un taupīgi apsaimniekot resursus arī ikdienā. "Tādas akcijas kā Zemes stunda ir iespēja visai pasaules sabiedrībai paust savu nostāju pret klimata izmaiņām. Šis gads ir īpaši svarīgs, jo decembrī notiek ANO galotņu tikšanās, kuras laikā tiks izskatīti nozīmīgi jautājumi, kas saistīti ar klimata izmaiņām," atgādina Rotbergs.

Tā kā pilsētu skaits, kas oficiāli apstiprinājušas dalību vēsturiskajā notikumā, pārsniedz iecerēto, turklāt ar katru dienu pieaug, Zemes stundas veiksme nu ir vienīgi sabiedrības rokās. Akcijas izdošanās atkarīga no visas pasaules iedzīvotāju vēlmes iestāties par savas planētas nākotni. Izslēdz apgaismojumu, godini savu planētu, izbaudi mirkli un nodod savu balsi PAR Zemi! Reģistrējies dalībai Zemes stundā www.earthhour.org/latvija un panāc pozitīvas izmaiņas!

Zemes stundas draugi Latvijā ir Dienas Mediji, Latvijas Televīzija, raidījums Vides Fakti, draugiem.lv, TVNet, KUŠ!, Vides Vēstis, SIA Zaļā josta, CopyPro, reklāmas aģentūra LeoBurnett un UNESCO Latvijas Nacionālā komisija.

Pasaules Dabas fonds ir viena no lielākajām dabas aizsardzības organizācijām Latvijā. Pasaules Dabas fonda mērķis ir dabas aizsardzība, lai saglabātu ģenētisko, sugu un ekosistēmu daudzveidību, nodrošinātu atjaunojamo dabas resursu nenoplicinošu izmantošanu tagad un nākotnē, palīdzētu samazināt piesārņojumu, dabas resursu un enerģijas izšķērdīgu patēriņu.

Labi piemēri visā pasaulē

Akcija Zemes stunda 2007.gadā tika aizsākta Sidnejā, kā sabiedrības uzmanības pievēršana klimata pārmaiņām. Pēdējo divu gadu laikā tā ir piedzīvojusi grandiozu izaugsmi, un šobrīd jau 71 pilsēta paudusi gatavību iesaistīties 2009. gada akcijā. Šo pilsētu vidū ir Losandželosa, Lasvegasa, Londona, Maskava, Honkonga, Sidneja, Roma, Manila, Oslo, Keiptauna, Varšava, Lisabona, Singapūra, Stambula, Mehiko, Toronto, Dubaja, Kopenhāgena un citas.

Nākamā gada 28. martā plkst. 20:30 pasaule būs lieciniece tam, kā, atbalstot izlēmīgu reakciju pret klimata pārmaiņām, apgaismojumu izslēgs daudzi pasaulslaveni objekti. To starpā ir pasaules augstākā viesnīca Dubajā Burj Dubaj, pasaules augstākais tornis CN Tower Toronto un Itālijas Republikas prezidenta Džordžo Napolitāno oficiālā rezidence Romā. Satumsīs arī augstākais tornis dienvidu puslodē Oklendas Sky Tower, pievienojoties slavenajam Sidnejas Operas namam.

Piedalies Zemes stundas norisē!

Pastāsti saviem draugiem par Zemes stundu! Kopā ar draugiem Tu vari ne tikai izslēgt apgaismojumu Zemes stundas laikā, bet arī organizēt vakariņas sveču gaismā vai pat akustisku koncertu. Ļauj vaļu iztēlei! Seko līdzi Zemes stundas norisei Latvijā Pasaules Dabas fonda mājas lapā, kā arī portālos Sekoman.lv un Twitter!

Sīkāka informācija http://www.earthhour.org/