Mājas | Dabas aizsardzība | Projekts "Zaļā nakts"
Šobrīd tiešsaitē ir 98 viesi 
Projekts "Zaļā nakts" Drukāt E-pasts:
Vide - Dabas aizsardzība

Pedagogi, aiciniet savas skolas zinātkāros jauniešus veidot komandu, piedalīties anketēšanā un iegūt iespēju doties uz nometni „ Zaļā nakts”!
Jaunieši, esiet aktīvi! Piedalieties anketēšanā un iegūsties iespēju doties uz nometni "Zaļā nakts"!

"Zaļā nakts" ir Latvijas Zaļais punkta organizēts projekts - izglītojoša diennakts nometne 14 līdz 19 gadus veciem skolēniem, kas notiks Valmierā (24.aprīlī), Saldū (8.maijā) un Preiļos (15.maijā).
Zinošu speciālistu virsvadībā darbojoties piecās darbnīcās, jaunieši iegūs informāciju par tādiem būtiskiem vides jautājumiem kā dabai draudzīga atpūta, globālie vides procesi, atkritumu samazināšana, ekodzīve, kā arī sabiedriskās domas veidošana un nozīme vides ilgtspējas nodrošināšanā. Projekts ne vien izglītos, bet arī veicinās jauniešu interesi par procesiem dabā Latvijā un pasaulē, kā arī rosinās saturīgi pavadīt brīvo laiku, izzinot sevi, sabiedrību un apkārtējo vidi.

Ko māca "Zaļā nakts"
Skolēnu diennakts nometnē „Zaļā nakts” dalībniekiem tiek piedāvāta uz pieredzi balstīta izglītība, kas ļauj mācīties aizraujoši un interesanti, ikvienam nodrošinot iespēju pašam piedzīvot, pārdzīvot un pielietot iegūtās zināšanas un prasmes.

Nometnē skolēni tiks apmācīti piecās darbnīcās:
1. „Pētnieciskā vides žurnālistika Latvijā” - vadītājs: žurnālists Sandijs Semjonovs,
2. „Atkritumi: Reduce, reuse, recycle jeb samazini, izmanto atkārtoti un nodrošini pārstrādi ” - vadītāja: Latvijas Zaļā punkta padomes priekšsēdētāja Undīne Būde,
3. „Globālie vides procesi” - vadītājs: žurnāla „Ilustrētā Zinātne” redaktors Vents Zvaigzne,
4. „Ekodzīve” - vadītāja: žurnāla „Vides Vēstis” galvenā redaktore Anitra Tooma,
5. „Āra dzīve” - vadītājs: āra dzīves apmācību centra „Pelēkais vilks” instruktors Nils Klints.

Kur un kad notiks nometne „Zaļā nakts”
„Zaļā nakts” notiks trīs Latvijas pilsētās:

  • 24. aprīlī Valmierā (norises vieta tiks precizēta)
  • 8. maijā Saldū (norises vieta tiks precizēta)
  • 15. maijā Preiļos (norises vieta tiks precizēta)

Kā piedalīties?
Lai cīnītos par iespēju piedalīties nometnē, nepieciešams izveidot piecu zinātkāru un aizrautīgu 14 līdz 19 gadus vecu jauniešu komandu. Komandai tiešsaistē jāaizpilda anketa Latvijas Zaļā punkta mājas lapā, jāatbild uz 10 dažādiem jautājumiem, kā arī jāapraksta komandas dalībnieku ikdienā veiktās 3-5 darbības vides ilgtspējas veicināšanai.

Anketu meklē šeit!

Par katru pareizu atbildi komanda saņems vienu punktu, bet uz nometni katrā no trim norises vietām tiks tikai 20 visvairāk punktu saņēmušās komandas, tāpēc aicinām anketu aizpildīt rūpīgi un informācijas iegūšanai izmantot anketas noslēguma daļā norādītās Interneta lapas.
Katra skola var pieteikt neierobežotu komandu skaitu, tāpat nepastāv teritoriālā ierobežojuma, taču katra komanda var piedalīties tikai vienā no trim nometnēm.

Anketas aizpildīšanas termiņš
Anketas jāaizpilda līdz 14. aprīļa pulksten 8.00.

Anketēšanas rezultātu paziņošana
Rezultātu paziņošana notiks 15.aprīlī pulksten 14.00.
Ar katra reģiona 20 gudrāko komandu kapteiņiem sazināsimies personīgi pa kontaktformā norādīto tālruņa numuru.

Vecāku atļauja un pavadošais pieaugušais
Obligāts nosacījums:
1. Dalībniekiem, kuriem nav 18 gadu uz nometni līdzi jābūt vecāku parakstītai atļaujai, ko var izdrukāt no http://www.zalais.lv/lv/sabiedribai/ZP_skola/Zala_nakts/;
2. Katrai komandai uz nometni līdzi jābūt pilngadīgam pārstāvim – vides zinību vai citam pedagogam, klases audzinātājam, vecākam vai citam pieaugušajam, kas uzņemas atbildību par komandas nepilngadīgajiem dalībniekiem.

Plānotā nometnes „Zaļā nakts” dienas kārtība

Pirmā diena: piektdiena

Laiks

Aktivitātes apraksts

16.00

Komandu ierašanās skolā

16.30

Atklāšana un iepazīšanās aktivitātes

17.00

Apmācības piecās darbnīcās

19.00

Vakariņas un pieredzes apmaiņa - iegūtās unikālās zināšanas katrā no darbnīcām komandas dalībnieki diskusijās nodod citiem komandas biedriem (saīsināta lekcija). Izteiksmīgi uzskates un izdales materiāli palīdzēs strukturēt apgūtās tēmas un atvieglos to pasniegšanu citiem komandas biedriem

20.00

Sacensību otrā kārta: praktiskas, atraktīvas uz zināšanām balstītas komandu sacensības, kurās jāizmanto darbnīcās iegūtās prasmes

22.00

Apbalvošana. Uzkodas

22.30

Zaļās nakts ballīte ar atrakcijām

1.30

Došanās pie miera skolas telpās (gulēšana uz saviem matračiem vai paklājiņiem līdzpaņemtos guļammaisos)


Otrā diena: sestdiena

Laiks

Aktivitātes apraksts

10.00

Brokastis

11.30

Iegūtos iespaidus rezumējošas aktivitātes

13.00

Mājupceļš

 

Balvas

  • Katras no trim nometnēm uzvarētājkomanda un tās pedagogs saņems piedzīvojumu ekskursiju, kas notiks 2009.gada jūlijā.
  • Katras nometnes 2. un 3.labākās komandas saņems veicināšanas balvas.
  • Visas komandas saņems apliecinājumus par piedalīšanos konkursā.

Organizatori
„Latvijas Zaļais punkts” sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības satura un eksaminācijas centru (ISEC).
Nometnes „Zaļā nakts” vadītājs būs Kaspars Zlidnis – jauniešu auditorijai populāra personība, mūziķis, TV un radio raidījumu vadītājs.

Finansējums
Konkursa organizatoriskos izdevumus finansē AS „Latvijas Zaļais punkts”. Izdevumi, kas saistīti ar komandas un tās pavadošās pilngadīgās personas nokļūšanu pasākuma vietā, ir pašu dalībnieku ziņā.

Papildus informācija:
Zane Onkele, 29556280, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu

 

Saite uz avotu {jcomments on}