Mājas | Eko kosmētika | Ādas kopšana, izmantojot organiskus produktus
Šobrīd tiešsaitē ir 20 viesi 
Ādas kopšana, izmantojot organiskus produktus Drukāt E-pasts:
Ekoprodukti - Eko kosmētika
Vai tu zini, ka līdz pat 60% vielu, ko uzklāj uz savas ādas, uzsūcas tavā ķermenī? Savā visdziļākajā būtībā ādas kopšanas produkti ir radīti, lai iesūktos ādā, tāpēc ir ļoti svarīgi izvēlēties tikai tos produktus, kuru sastāvā ir vistīrākās, dabīgās sastāvdaļas.

 

Naturāls

Kad rodas jautājums, kādus ādas kopšanas produktus izvēlēties, vislabākais ir dot priekšroku produktiem, kuru sastāvā ir TIKAI 100% organiskas, veģetāras, neapstrādātas un pilnīgi dabiskas sastāvdaļas. Tādas sastāvdaļas, kuras ir radītas no augiem un nav ķīmiski pārstrādātas.

Ja ādas kopšanas produkti nav ražoti no dabiskām, organiskām sastāvdaļām, pastāv iespēja, ka ar tu jūs savā ādā uzņem pesticīdus, ķimikālijas un ģenētiski modificētu organismu atlikumus. Tā kā āda cenšas tikt galā ar ķīmiskajiem toksīniem, tā kļūst pārsātināta un vāja, vieglāk ievainojama, sausa un jutīga.

Pretstatā – organisko ādas kopšanas produktu sastāvdaļas ir audzētas bez pesticīdu izmantošanas, mākslīgiem mēslošanas līdzekļiem un ģenētiski modificētiem organismiem. Organiskajām sastāvdaļām piemīt spēcīgāka enerģija, labāka garša un aromāts. Tāpat tām ir augstāks minerālvielu saturs un spēcīgāka dabīgā iedarbība nekā to ne-organiskajiem līdziniekiem. Tādējādi organiskām sastāvdaļām ir daudz augstāka kvalitāte – labākas barojošās, mitrinošās un dziedinošās īpašības. Tīri, organiski produkti ir īpaši piemēroti cilvēkiem, kam ir jutīga, problemātiska āda.

Organiskās audzēšanas metodes ir draudzīgas arī dabai. Tā kā audzēšanas procesā tiek izmantots tikai dabīgais mēslojums, ievērojami tiek samazināts dabā un gruntsūdeņos nonākušo agroķīmisko atkritumu daudzums. Mazāk agresīva un mazāk intensīva organiskā saimniekošana palīdz saglabāt arī dabas resursu kvalitāti.

Lai cik tas nebūtu pārsteidzoši, tas tiešām ir liels izaicinājums – atrast patiešām organiskus ādas kopšanas produktus. Apvienotajā Karalistē produkti var skaitīties organiski, ja 1% tā sastāvdaļu ir organiskas. Tas nozīmē, ka patiesībā produkts joprojām var saturēt mazvērtīgas un pat kaitīgas sastāvdaļas. Tāpēc kā patērētājiem mums ir jābūt ļoti uzmanīgiem un rūpīgi jāpārbauda, ka patiešām visas produkta sastāvdaļas ir organiskas.

Ir ieteicams iegādāties organiskus produktus, bet jāpatur prātā, ka ir daudz patiešām labu ādas kopšanas produktu, kuru izgatavošanā izmantotas savvaļā augušu augu sastāvdaļas („wildcrafted” – savākti savvaļā, tīrā vidē, bez ķimikālijām auguši augi). Tāpat ir daudz saimniecību visā pasaulē, kuras pārdod neapstrādātas augu valsts sastāvdaļas, kuras audzētas ievērojot visus ekoloģiskos un godīgas tirdzniecības („fair trade”) principus, bet nav vēl sertificētas, jo tas izmaksā ļoti dārgi.

Raksts tapis sadarbībā ar www.organiccosmetic.lv {jcomments on}