Mājas | Bērniem
Šobrīd tiešsaitē ir 30 viesi 
Pāris vārdu par veselīgu ēšanu un bērniem. Drukāt E-pasts:
Dzīvesveids - Bērniem

Minesotas universitātes pētnieki ziņo par pētījumu, kurš veikts aptaujājot 667 jaunos pusaudžus pirms padsmit gadu vecuma un piecus gadus vēlāk. Rezultāti tika publicēti žurnāla “Journal of Nutrition Education and Behavior” Marta/Aprīļa izdevumā.

Pētijumā noskaidrots, ka tie pusaudži, kuri ietur tā dēvētās “regulārās ģimenes maltītes”, izkopj veselīgākus ēšanas ieradumus, lietojot uzturā vairāk šķiedrvielu, dārzeņu un vērtīgu uzturvielu.

“Šo pētījumu analīze, salīdzinot datus ar citu pētījumu secinājumiem, parāda, ka regulāras kopējas ģimenes maltītes ir ieguvums veselībai,” saka pētnieks un dietologs Teri L. Burgess-Champoux. “Šo ēdienreižu nozīmīgums bērna attīstības periodā jāuzsver vecākiem un skolotājiem.

Lasīt tālāk...
 
Kāpēc izvēlēties dabīgās autiņbiksītes? Drukāt E-pasts:
Dzīvesveids - Bērniem

Aizvien vairāk ģimeņu saviem bērniem izvēlas lietot dabīgās autiņbiksītes. Ne tikai tas, ka tās ir ražotas no bio-kokvilnas un tāpēc ir maigākas bērna ādai, tās ir arī vairāk šķidrumu absorbējošas nekā tradicionāli apstrādāta kokvilna. Turklāt tās ir draudzīgas videi. Lietojiet sava augošā bērna ādai pašu labāko!

Interneta veikalā www.naturbaby.lv Jūs varat iegādāties Zviedrijā ražotās autiņbiksītes. Kompāniju Imse Vimse AB 1988. gadā nodibināja Mērija Valleberga (Marie Walleberg), kurai radās ideja ražot mazgājamās, dabīgās autiņbiksītes, kad viņai piedzima meitiņa, kura cieta no dažādu parasto autiņbiksīšu izsitumiem. Turklāt ražojot mazgājamās autiņbiksītes, Mērija saprata, ka tādā veidā var ieekonomēt naudu. {jcomments on}

Lasīt tālāk...
 
Vai mazulim jāaug ar čuru kompresi pie dibena? Drukāt E-pasts:
Dzīvesveids - Bērniem

Sanita DroneAutiņbiksītes


Kas vainas bija tiem laikiem, kad māmiņas mazuļus tina marles autiņos? Jā, darba bija vairāk, mīkstās mēbeles grūtāk iztīrīt, uz veļas auklām žuva marles gabali. Toties mūsdienās plaši lietoto autiņbiksīšu jeb pamperu kaitējums videi un bērna veselībai ir lielāks, nekā varam iedomāties.


Senie marles autiņi

Pirmie bija kokvilnas auduma jeb marles autiņi, ko pārlocīja kā vienādsānu trijstūri. Slapjumu un gaisu tie neaiztur. Mazuļa ādai un veselībai tie ir draudzīgi, ja vien neskaita tādu neērtību kā slapjuma sajūtu, kad bērns ir pačurājis. Taču tam ir arī savi plusi, proti, slapjie autiņi mudina mazuli ātrāk sākt lietot podiņu.

Pamperu attiecības ar vidi

Materiāls, no kā gatavoti pamperi, izdala formaldehīdu, fenolu, metanolu un pat krezolus. Tātad vielas, ko nekādi nevar nosaukt par nekaitīgām. Autiņbiksītēs mitrumu uzsūc ķīmiski aktīvs absorbents, un, jo šī absorbenta vairāk, jo labāka uzsūkšanas spēja. It kā jau viss izklausās dikti jauki: jo vairāk absorbējošās vielas ir autiņbiksītēs, jo vairāk bērns var čurāt un retāk ir jāmaina pampers.

Lai vienreizlietojamās autiņbiksītes izskatītos žilbinoši baltas, tās balina ar hloru. Balināšanas rezultātā gaisā izdalās toksiskas vielas: dioksīni, kas ir vieni no spēcīgākajiem kancerogēniem, un furāni. Kāpēc autiņam jābūt žilbinoši baltam, ja dibenam nav acu? Un, ja cilvēki vēl iedomājas pamperus dedzināt vai šī sintētika jau gruzd atkritumu izgāztuvē, mazuļa ērtā tagadne pamatīgi ietekmēs viņa nākotni. Tad jau pavisam nevainīga liekas dabas gāze un nafta, no kuras ražo plastikas materiālu pampera ūdensnecaurlaidīgajam pārklājumam un iesaiņojumam.

Lasīt tālāk...