Mājas | Dabas aizsardzība
Šobrīd tiešsaitē ir 26 viesi 
esilabs.lv aicina - "Lieto dabīgus tīrīšanas līdzekļus!" Drukāt E-pasts:
Vide - Dabas aizsardzība

Noderīgs raksts esilabs.lv:

"Kādēļ tērēt bargu naudu par tev un videi kaitīgiem tīrīšanas līdzekļiem! Atsakies no ķīmiskajiem tīrīšanas līdzekļiem! Tā tu pasargāsi savu ģimeni un apkārtējo vidi.

Kādēļ atsacīties no ķīmiskajiem tīrīšanas līdzekļiem?

  • Tie ir videi kaitīgi. Nonākot gaisā, ūdenī vai zemē tie piesārņo vidi, kā rezultātā kaitējums tiek nodarīts dzīvniekiem, augiem, tiek piesārņots dzeramais ūdens, samazināts ozona slānis.
  • Kaitē veselībai (tīrīšanas līdzekļi satur bīstamas vielas)
  • Dabīgie līdzekļi ir bieži vien lētāki....."

"Izgatavo dabīgus  tīrīšanas līdzekļus pats:

  • Gaisa atsvaidzinātājs: novieto lēzenu trauku ar etiķi, kas absorbēs smakas (tikai neaizmirsti, ka to nedrīkst novietot bērniem pieejamās vietās); Puķes rada lielisku aromātu un sajūtu. Hiacintes, frēzijas, lilijas, jasmīni gan podiņos, gan vāzēs. Virtuvē piekariet rozmarīna vai piparmētras buntīti, vai lauru koka zariņu.  Gaisa atsvaidzinātāju vari izgatavot arī šādi - iepildi 100 ml ūdeni pudelē ar smidzinātāju un pievieno 10 pilienus ēteriskās eļļas. Kārtīgi sakrati un vienkārši mazliet izsmidzini gaisā.
  • Tīrīšanas līdzeklis: sajauc 4 ēdamkarotes dzeramās sodas ar litru ūdeni un labi samaisi. Tāpat vari pamēģināt sajaukt vienādās devās balto etiķi un sāli...."

Lasīt vairāk.

Vēl varētu pievienot pāris gudrību (gan ne par tēmu:):

Lasīt tālāk...
 
Kā izvēlēties videi draudzīgāku sadzīves tehniku? Drukāt E-pasts:
Vide - Dabas aizsardzība

Visekoloģiskāk ir nemainīt sadzīves tehniku, ja vien tā nepatērē dikti daudz elektroenerģijas. Ja nu tomēr mainīt – tad jāizvērtē, vai tuvumā nav pieejama laba mazlietota.

Pirmkārt, un visvienkāršāk ir sākt ar to, ka jānoskaidro kāda ir iecerētās sadzīves tehnikas energoefektivitāte, respektīvi cik liels ir attiecīgās ierīces elektroenerģijas patēriņš, ko parasti ataino energoefektivitātes skalā A-G, kur dilstošā secībā tiek uzrādīts energoefektivitātes līmenis. Ja vēl pāris gadus atpakaļ A energoefektivitātes klase bija visaugstākais novērtējums, tad tagad praktiski visām sadzīves tehnikas grupām ir pieejamas preces, kas ir ieguvušas jau A+ energoefektivitātes atzīmi.

Lasīt tālāk...
 
Elektrības patēriņa uzraugs un taupīt motivators Wattson Drukāt E-pasts:
Vide - Dabas aizsardzība

Tu zini cik elektroenerģijas patērē Tava māja? Es esmu unikāls un inovatīvs produkts Latvijas tirgū, un mana misija ir palīdzēt Tev ietaupīt naudu un elektrību. Kopā ar savu draugu Holmes es varu Tev palīdzēt samazināt elektrības patēriņu Tavā mājā vai birojā, un samazināt Tavus elektroenerģijas rēķinus. Mani nesen iegādājās Britu karaļnama pārstāvis princis Čārlzs! Par godu šim notikumam saucu sevi par Karalisko Wattsonu!

Lasīt tālāk...
 
Projekts "Zaļā nakts" Drukāt E-pasts:
Vide - Dabas aizsardzība

Pedagogi, aiciniet savas skolas zinātkāros jauniešus veidot komandu, piedalīties anketēšanā un iegūt iespēju doties uz nometni „ Zaļā nakts”!
Jaunieši, esiet aktīvi! Piedalieties anketēšanā un iegūsties iespēju doties uz nometni "Zaļā nakts"!

"Zaļā nakts" ir Latvijas Zaļais punkta organizēts projekts - izglītojoša diennakts nometne 14 līdz 19 gadus veciem skolēniem, kas notiks Valmierā (24.aprīlī), Saldū (8.maijā) un Preiļos (15.maijā).
Zinošu speciālistu virsvadībā darbojoties piecās darbnīcās, jaunieši iegūs informāciju par tādiem būtiskiem vides jautājumiem kā dabai draudzīga atpūta, globālie vides procesi, atkritumu samazināšana, ekodzīve, kā arī sabiedriskās domas veidošana un nozīme vides ilgtspējas nodrošināšanā. Projekts ne vien izglītos, bet arī veicinās jauniešu interesi par procesiem dabā Latvijā un pasaulē, kā arī rosinās saturīgi pavadīt brīvo laiku, izzinot sevi, sabiedrību un apkārtējo vidi.

Lasīt tālāk...
 
Balsojiet par planētu Zeme! Drukāt E-pasts:
Vide - Dabas aizsardzība

Zemes stunda 2009 - Balsojiet par planētu Zeme!

Zemes stunda - tik vienkārši kā nospiest elektrības slēdzi!

2009.gada 28. martā plkst. 20:30 Pasaules Dabas Fonds rīko akciju Zemes stunda, kuras laikā katrs ir aicināts uz vienu stundu izslēgt apgaismojumu, lai simboliski pievērstu uzmanību klimata pārmaiņām un demonstrētu vienotu nostāju Kopenhāgenas ANO galotņu tikšanās dalībniekiem, kuri 2009.gada beigās lems par jaunu globālo vienošanos klimata pārmaiņu jautājumos.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 Nākamā > Beigas >>

Lapa 1 no 2