Mājas | ĢMO | Notiks konference "ĢMO brīvo zonu veidošana Latvijā"
Šobrīd tiešsaitē ir 27 viesi 
Notiks konference "ĢMO brīvo zonu veidošana Latvijā" Drukāt E-pasts:
Uzturs - ĢMO
Zemes draugi ielūdz visus interesentus uz konferenci " ĢMO brīvo zonu veidošana Latvijā", kas norisināsies Valmierā, 29. aprīlī plkst. 15:00 – 17:00 Vidzemes augstskolā, Cēsu ielā 4, Bibliotēkas telpās, 2.stāvā.

Jau vairākus gadus Eiropā norisinās asa diskusija par transgēno jeb ģenētiski modificēto augu audzēšanas atļaušanu vai aizliegšanu. Daudzās valstīs ir izveidojušās plašas "ĢMO-brīvas" teritorijas, un to skaits nepārtraukti pieaug. Arī Latvijā kopš pagājušā gada ir iespēja izveidot "ĢMO-brīvas" zonas novadu līmenī, un daudzas pašvaldības ir izteikušas vēlmi un sākušas šīs tiesības izmantot. Lai pašvaldībām un iedzīvotājiem palīdzētu pieņemt sabiedrības interesēm atbilstošus lēmumus un sniegtu atbalstu notiekošajos procesos, biedrība "Zemes draugi" organizē reģionālo konferenci "ĢMO brīvo zonu veidošana Latvija.


Konferencē aicināti piedalīties pārstāvji no pašvaldībām, valsts institūcijām, vides, lauksaimniecības un patērētāju tiesību organizācijām, kā arī visi interesenti.

 


Konferencē tiks aplūkotas sekojošas tēmas:

  • Izmaiņas Ģenētiski modificēto organismu aprites likumā, iespējas iedzīvotājiem un pašvaldībām rosināt un noteikt ierobežojumus ģenētiski modificēto augu audzēšanai;

  • Ģenētiski modificēto augu audzēšanas ekonomiskais novērtējums Latvijā;

  • Ģenētiski modificēto augu kontroles problēmas;

  • ĢMO brīvo zonu ierosināšanas pirmās iniciatīvas pašvaldībās un ar to saistītie praktiskie jautājumi;

  • Citas ĢMO ierobežošanas iespējas.

Konferences programma

Konference tiek organizēta sadarbojoties biedrībai “Zemes draugi” un Eiropas lietu debašu portālam “ES māja”. Tai varēs sekot līdzi un uzdot jautājumus arī tiešraidē internetā www.esmaja.lv.

Lūdzam paziņot par savu dalību konferencē Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jums ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu vai tālr: 27704834.
Reģionālā konference par no ĢMO brīvo zonu veidošanu, kas notiks Valmierā, 29.aprīlī, ir tikai pirmā reģionālā konference par ĢMO tematiku, kurus projekta "Ilgtspējības principos un sabiedrības interesēs balstītas ĢMO politikas veidošana Latvijā" ietvaros organizē biedrības "Zemes draugi". Turpmākās konferences paredzētas arī Kurzemē, Zemgalē un Latgalē (vietas un laiki vēl tiks precizēti). Reģionālā konference "ĢMO brīvo zonu veidošana Latvijā" tiek organizēta ar Īslandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finansiālu atbalstu EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta ietvaros ar Latvijas valsts finansiālu atbalstu no Sabiedrības integrācijas fonda.