Mājas | ĢMO | Vēstule LR Zemkopības ministram J. Dūklava k-gam un LR Vides ministram R. Vējoņa k-gam
Šobrīd tiešsaitē ir 29 viesi 
Vēstule LR Zemkopības ministram J. Dūklava k-gam un LR Vides ministram R. Vējoņa k-gam Drukāt E-pasts:
Uzturs - ĢMO

LR Zemkopības ministram J. Dūklava k-gam

LR Vides ministram R. Vējoņa k-gam

Godājamais ministra kungs!

Eiropas Savienībā drīzumā pieņems izšķiroši svarīgus lēmumus par ģenētiski modificētu kultūraugu audzēšanu, kas nākotnē būtiski ietekmēs mūsu veselību, pārtiku un vidi. Eiropas Komisijas prezidents Žozē Manuels Barozo un veselības un patērētāju tiesību aizsardzības komisārs Džons Dalli nesen apstiprināja divpadsmit gadu laikā pirmo ģenētiski modificētu kultūraugu audzēšanas atļauju Eiropas Savienībā. Viņu lēmums rada nepieņemamu risku videi un cilvēku veselībai. Es Jūs lūdzu aizsargāt pārtikas produktus, lai tajos nenonāktu ģenētiski modificēti augi.

Eiropas Komisija ir izvēlējusies ignorēt gan drošības apsvērumus, gan Eiropas un Latvijas pilsoņu gribu. Pēdējie notikumi liecina, ka Eiropas Komisijai biotehnoloģijas nozares peļņa šķiet svarīgāka par pienākumu aizsargāt Eiropas pilsoņus.

Pašreizējā  ģenētiski modificētu augu un pārtikas vērtēšanas sistēma nedarbojas tā, kā tam būtu jānotiek. 2008. gada decembrī visas ES dalībvalstis vienbalsīgi secināja, ka Eiropas Komisija pienācīgi neievieš ES direktīvas par ģenētiski modificētiem kultūraugiem un ka ir jāuzlabo ģenētiski modificētu organismu riska novērtēšana. Eiropas Komisija nedrīkst izsniegt ģenētiski modificētu kultūraugu audzēšanas atļaujas, līdz nav izpildītas šīs būtiskās juridiskās prasības.

Nav pienācīgi izvērtēts risks, ko ģenētiski modificēti augi rada cilvēku un dzīvnieku veselībai un videi. Tiek ignorēta ģenētiski modificētu augu audzēšanas negatīvā ekonomiskā un sociālā ietekme uz sabiedrību.

Es vēlos nākotni bez ģenētiski modificētiem organismiem un ar daudzveidīgu lauksaimniecību, kas garantētu veselīgas pārtikas pieejamību visiem. Lūdzu Jūs nodrošināt, lai visi cilvēki, tostarp lauksaimnieki, un vide būtu pilnībā pasargāti no ģenētiski modificētiem augiem un lai Eiropas Komisija respektētu mūsu tiesības uz pārtiku, kurā nav ģenētiski modificētu sastāvdaļu, un uz konvencionālo, integrēto un bioloģisko lauksaimniecību.

Aicinu pieņemt visu ģenētiski modificētu augu un pārtikas produktu atļauju izsniegšanas moratoriju un tāpēc lūdzu Jūs Latvijas vārdā balsot pret jebkādu turpmāku atļauju izsniegšanu, ko ierosinājusi Eiropas Komisija.

Saite: http://www.gmo-free-regions.org/stop-the-crop-action/lv.html