Mājas | ĢMO | Vēstule LR Zemkopības ministram J. Dūklava k-gam un LR Vides ministram R. Vējoņa k-gam
Šobrīd tiešsaitē ir 101 viesi 
Vēstule LR Zemkopības ministram J. Dūklava k-gam un LR Vides ministram R. Vējoņa k-gam Drukāt E-pasts:
Uzturs - ĢMO

LR Zemkopības ministram J. Dūklava k-gam

LR Vides ministram R. Vējoņa k-gam

Godājamais ministra kungs!

Eiropas Savienībā drīzumā pieņems izšķiroši svarīgus lēmumus par ģenētiski modificētu kultūraugu audzēšanu, kas nākotnē būtiski ietekmēs mūsu veselību, pārtiku un vidi. Eiropas Komisijas prezidents Žozē Manuels Barozo un veselības un patērētāju tiesību aizsardzības komisārs Džons Dalli nesen apstiprināja divpadsmit gadu laikā pirmo ģenētiski modificētu kultūraugu audzēšanas atļauju Eiropas Savienībā. Viņu lēmums rada nepieņemamu risku videi un cilvēku veselībai. Es Jūs lūdzu aizsargāt pārtikas produktus, lai tajos nenonāktu ģenētiski modificēti augi.

Eiropas Komisija ir izvēlējusies ignorēt gan drošības apsvērumus, gan Eiropas un Latvijas pilsoņu gribu. Pēdējie notikumi liecina, ka Eiropas Komisijai biotehnoloģijas nozares peļņa šķiet svarīgāka par pienākumu aizsargāt Eiropas pilsoņus.

Pašreizējā  ģenētiski modificētu augu un pārtikas vērtēšanas sistēma nedarbojas tā, kā tam būtu jānotiek. 2008. gada decembrī visas ES dalībvalstis vienbalsīgi secināja, ka Eiropas Komisija pienācīgi neievieš ES direktīvas par ģenētiski modificētiem kultūraugiem un ka ir jāuzlabo ģenētiski modificētu organismu riska novērtēšana. Eiropas Komisija nedrīkst izsniegt ģenētiski modificētu kultūraugu audzēšanas atļaujas, līdz nav izpildītas šīs būtiskās juridiskās prasības.

Nav pienācīgi izvērtēts risks, ko ģenētiski modificēti augi rada cilvēku un dzīvnieku veselībai un videi. Tiek ignorēta ģenētiski modificētu augu audzēšanas negatīvā ekonomiskā un sociālā ietekme uz sabiedrību.

Es vēlos nākotni bez ģenētiski modificētiem organismiem un ar daudzveidīgu lauksaimniecību, kas garantētu veselīgas pārtikas pieejamību visiem. Lūdzu Jūs nodrošināt, lai visi cilvēki, tostarp lauksaimnieki, un vide būtu pilnībā pasargāti no ģenētiski modificētiem augiem un lai Eiropas Komisija respektētu mūsu tiesības uz pārtiku, kurā nav ģenētiski modificētu sastāvdaļu, un uz konvencionālo, integrēto un bioloģisko lauksaimniecību.

Aicinu pieņemt visu ģenētiski modificētu augu un pārtikas produktu atļauju izsniegšanas moratoriju un tāpēc lūdzu Jūs Latvijas vārdā balsot pret jebkādu turpmāku atļauju izsniegšanu, ko ierosinājusi Eiropas Komisija.

Saite: http://www.gmo-free-regions.org/stop-the-crop-action/lv.html

 

Komentāri 

 
#1 Thafluple 2018-02-03 23:08 Propecia Originales Ebay Kamagra Amoxicillin Yeast Infection cialis Malegra Fxt Buy Propecia Merck Citēt
 
 
#2 Eurold 2018-05-06 19:39 The following day at school everyone stood in silence for a very long minute to show respect for the dead boy, who, Mort was astonished to learn, had been universally popular, an excellent student, a loving son and a future leader. The world, it seemed, was a poorer place for the loss of this potential champion. However, the schools loss was gods gain because little Simon was now in heaven sitting on gods right hand, being serenaded by a choir of angels.
No.
Not really. I just seem to feel what people are really like sometimes.
buy cake online After one of the most relaxed and happy evenings Mort could remember, he was almost embarrassed to accept the fifty dollars. Being paid for having pleasure seemed too good to be true!
Hey, Lydia. Whats the problem? Come here… Mort wrapped his arms round the distraught womans shoulders and let her rest her head on his chest while sobbing as if her heart would break. After a minute she stopped and sniffed.
Citēt
 
 
#3 Jeannine 2018-08-12 02:07 Hi. I see that you don't update your page too often. I know that writing articles is boring and time consuming.
But did you know that there is a tool that allows you to create new posts using existing
content (from article directories or other pages from your
niche)? And it does it very well. The new posts are unique
and pass the copyscape test. You should try miftolo's tools

Feel free to surf to my weblog - LillianJuicy: https://LashayBad.blogspot.com
Citēt
 

Pievienot komentāru

Aizsardzības kods
Atjaunināt