Mājas | Vide
Šobrīd tiešsaitē ir 26 viesi 
Aicina talkot īpaši aizsargājamās dabas teritorijās Drukāt E-pasts:
Vide - Talkas

Dabas aizsardzības pārvalde 30.aprīlī Lielās Talkas ietvaros aicina līdzdarboties Latvijas īpaši aizsargājamo dabas teritoriju sakopšanā.

Tiek aicināts talkot Ķemeru nacionālajā parkā, Lāčupes dendrārijā, Gaujas nacionālajā parkā - Līgatnes dabas takās, Krimuldas muižas apkārtnē, Gaujas senielejā starp Murjāņiem un Līgatni, Kvēpenes takā pie Kvēpenes dižozola, Zvārtes iezī, Slīteres nacionālajā parkā - Pēterezera dabas takā un Kolkas raga kāpās, savukārt, Latgales pusē - Stalidzānu pilskalna takā, Mākoņkalnā, Akmeņu takā un Lubānas mitrāja apkārtnē.

Atbrīvojot ievērojamus dabas objektus no apauguma, labiekārtojot tūrisma infrastruktūru, kā arī attīrot ainavisko vietu apkārtni no atkritumiem palīdzēsim saglabāt Latvijas unikālās dabas vērtības arī nākamajām paaudzēm!

 

Detalizēti apraksti par katru no talkām atrodami interneta vietnēs www.talkas.lv un www.daba.gov.lv.

 
LATVIJAS ZAĻAIS PUNKTS AICINA Drukāt E-pasts:
Vide - Atkritumu šķirošana un utilizācija

PIEDALĪTIES ekspedīcijā ar orientēšanās elementiem


Zaļais punkts Melluži 6.jūnijā, Jūrmalā, Mellužu estrādes sezonas atklāšanas laikā Latvijas Zaļais punkts rīko EKSPEDĪCIJU, kurā aicina piedalīties ģimenes, draugus un domubiedrus.

Zaļā punkta EKSPEDĪCIJA ir videi draudzīga orientēšanās stafete ar fotografēšanās, sacensību, piedzīvojumu un šķirošanas elementiem. Ekspedīcija tiek rīkota, rūpējoties par apkārtējās vides tīrību, zaļo dzīves veidu un atkritumu šķirošanu.

Šī EKSPEDĪCIJA ir aizsākums Latvijas Zaļā punkta organizētajam ŠĶIROŠANAS MARATONAM, kas Jūrmalā notiks visu vasaru.

Lasīt tālāk...
 
Meža dienās rūpēsies, lai koki, putni un cilvēki dzīvotu laimīgi Drukāt E-pasts:
Vide - Talkas

Meža diena KārķosDarbs un dziesma ir tās lietas, kas cilvēkus vieno visvairāk. 30. aprīlī visi lieli un mazi strādātgribētāji ir aicināti uz Meža dienu talku -2010 Kārķu pagastā. Kārķos Meža dienu organizēšanai ir stipras un ilgstošas tradīcijas. Tās rīkotas jau pirmajā brīvvalsts laikā, taču kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas šīs būs septītās Meža dienas Kārķos un pirmo reiz kā Valkas novada Meža dienu noslēguma pasākums. Mēs aicinām stādīt, kopt un padarīt Valkas novadu par tīrāko, zaļāko un sakoptāko novadu Ziemeļvidzemē!

Lasīt tālāk...
 
esilabs.lv aicina - "Lieto dabīgus tīrīšanas līdzekļus!" Drukāt E-pasts:
Vide - Dabas aizsardzība

Noderīgs raksts esilabs.lv:

"Kādēļ tērēt bargu naudu par tev un videi kaitīgiem tīrīšanas līdzekļiem! Atsakies no ķīmiskajiem tīrīšanas līdzekļiem! Tā tu pasargāsi savu ģimeni un apkārtējo vidi.

Kādēļ atsacīties no ķīmiskajiem tīrīšanas līdzekļiem?

  • Tie ir videi kaitīgi. Nonākot gaisā, ūdenī vai zemē tie piesārņo vidi, kā rezultātā kaitējums tiek nodarīts dzīvniekiem, augiem, tiek piesārņots dzeramais ūdens, samazināts ozona slānis.
  • Kaitē veselībai (tīrīšanas līdzekļi satur bīstamas vielas)
  • Dabīgie līdzekļi ir bieži vien lētāki....."

"Izgatavo dabīgus  tīrīšanas līdzekļus pats:

  • Gaisa atsvaidzinātājs: novieto lēzenu trauku ar etiķi, kas absorbēs smakas (tikai neaizmirsti, ka to nedrīkst novietot bērniem pieejamās vietās); Puķes rada lielisku aromātu un sajūtu. Hiacintes, frēzijas, lilijas, jasmīni gan podiņos, gan vāzēs. Virtuvē piekariet rozmarīna vai piparmētras buntīti, vai lauru koka zariņu.  Gaisa atsvaidzinātāju vari izgatavot arī šādi - iepildi 100 ml ūdeni pudelē ar smidzinātāju un pievieno 10 pilienus ēteriskās eļļas. Kārtīgi sakrati un vienkārši mazliet izsmidzini gaisā.
  • Tīrīšanas līdzeklis: sajauc 4 ēdamkarotes dzeramās sodas ar litru ūdeni un labi samaisi. Tāpat vari pamēģināt sajaukt vienādās devās balto etiķi un sāli...."

Lasīt vairāk.

Vēl varētu pievienot pāris gudrību (gan ne par tēmu:):

Lasīt tālāk...
 
Atklās jaunu atkritumu šķirošanas laukumu Rīgā Drukāt E-pasts:
Vide - Atkritumu šķirošana un utilizācija

Piektdien, 30 oktobrī, pulksten 10.00 Latvijas Zaļais punkts un SIA „EKO Rīga” atklās Rīgā pirmo atkritumu šķirošanas laukumu, kurš darbosies septiņas dienas nedēļā un bez maksas no iedzīvotājiem pieņems PET pudeles, plastmasu, papīru, stiklu, elektropreces, baterijas, akumulatorus un dienasgaismas spuldzes. Laukums atrodas Ganību dambī 27 (iebraukšana no Uriekstes ielas).

Līdz ar laukuma atklāšanu tiks izsludināta arī četrus mēnešus ilga informatīva kampaņa „Šķiro pa tīro Rīgā!”

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 Nākamā > Beigas >>

Lapa 1 no 4